Air Design – Volt 2

VOLT2- dosegni svoj puni potencijal

VOLT2 je idealna letjelica za XC orjentirane pilote koji su u potrazi za krilima visokih performansi, vrhunske tehnologije dizajna

Uz potpuno novu kontrukciju, ali ipak poštujući svoje prethodnike, VOLT2 posjeduje zagarantirano bolji performans uz dobro izbalansirane karakteristike letenja.

Originalni VOLT istakao se odličnim performansom klasičnog EN-C-a. Bio je impresivan prilikom uspona, što je generisalo pozitivna povratna iskustva, balansirana sa karakteristikama letenja koje su  obilježile našu čuvenu udobnost tokom leta. Glavni cilj koji smo postigli uz pomoć VOLT-a 2, nije bio pozicionirati ovu letjelicu van EN-C kategorije, nego ponuditi izuzetan performans van svih granica.

VOLT2 - 3d

Karakteristike letjelice:

173706-10697336
Početkom letenja, bit ćete impresionirani samom odgovornom prirodom VOLT-a 2, te njegovom aglinošću. Okretanje je oštrije sa izravnim osjećajem, što omogućava pilotu odličnu i jasnu komunikaciju sa kupolom

Izvanredan performans

Naša novodizajnirana aerodinamika je jedan od ključnih elemenata VOLT-a 2 I njegovog izvanrednog performansa. Letjelica održava odličan balans dok se kreće u zraku I demonstrira poboljšane karakteristike uspinjanja, osobito u uslovima suprotnog vjetra. Navedene učinkovitosti će Vam omogućiti da budete presretni jer ćete doći na željenu destinaciju brže nego ikada.

Kao što možete I očekivati, VOLT 2 ispunjava sva očekivanja kada govorimo o vrhunskoj tehnologiji dizajna, kao što su: 

  • VORTEX HOLES
  • Oštru, specijalno dizajniranu ivicu koja optimizira profil i smanjuje povlačenje po tlu
  • Prekrižene trake
  • Nova geometrija vodova i smanjenje broja vodova.
  • Mini rebra, koja u prednjem rubu poboljšavaju površinsku obradu i smanjuju povlačenje
    Genijalan Rib i V-Rib sistem
  • VOLT2 konstruiran je za XC fanatike, Vol Bivouac entuzijaste i sve pilote koji ne žele da se nose sa teškom opremom
 

VOLT Standard Colours

SIZESXSSSMML
AREA FLAT (m²)21,2023,0724,7926,3928,58
AREA PROJECTED (m²)17,9519,5321,0022,3524,20
SPAN FLAT (m)11,4611,9612,4012,7913,31
SPAN PROJECTED (m)8,939,319,659,9610,36
ASPECT RATIO FLAT6,26,26,26,26,2
ASPECT RATIO PROJ.4,444,444,444,444,44
CELLS5959595959
TOTAL LINE LENGTH243253262271282
TOTAL LINES174174174174174
LINE DIAMETERS0.7/0.8/0,9/1,1/1,3/1,5/1,7
WEIGHT (kg)55,35,65,96,3
WEIGHT (kg) Superlight3,63,84,04,2/
V-TRIM/V-MAX (km/h)37/5537/5537/5537/5537/55
LTF/EN CATEGORYCCCCC
TAKE OFF WEIGHT (kg)60-7570-8580-9585-105100-125

Nema komentara na "Air Design - Volt 2"